З метою реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» № 5403-VI від 02.10.2012 та за ініціативи МОЗ України, ДЗ «УНПЦЕМД та МК МОЗ України» у співпраці з ДЗ «ЗМАПО МОЗ України» та навчально-тренувальним відділом КУ «ТМО «ОЦЕМД та МК» ЗОР, 12 лютого провів тематичний семінар-тренінг «Екстрена медична допомога постраждалим при надзвичайних ситуаціях з високим ступенем загрози. Зміни в стандартах надання екстреної медичної допомоги від 2015 року».
Сайт

Працівники Е(Ш)МД та лікарі-інтерни ДЗ «ЗМАПО МОЗ України» мали змогу відпрацювати практичні навики зупинки кровотечі за допомогою джгутів, постановку внутрішньо кісткового доступу, тампонування рани, використання вузлових джгутів, допомогу постраждалим при відкритих ранах грудної клітки, забезпечення прохідності дихальних шляхів – конікотомію, іммобілізацію постраждалих за допомогою сучасних засобів.
Сайт

Лікарі-інтерни кафедри медицини невідкладних станів ДЗ «ЗМАПО МОЗ України» брали участь в проведенні майстер-класу «Первинний огляд постраждалого при травмі»

Фото 1

10
та «Проведення серцево-легеневої реанімації. ERC, 2015»

Фото 2

11


Навчання школярів в серцево-легеневої реанімації по всьому світу схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я та проводиться за програмою «Kids save lives». Мета проекту – навчання максимальної кількості молодого покоління основам серцево-легеневої реанімації.

З метою навчання та популяризації надання домедичної допомоги серед дітей старшого шкільного віку, 19 квітня 2016 року, навчально-тренувальним відділом КУ «ТМО «ОЦЕМД та МК» ЗОР спільно з Запорізьким державним медичним університетом був проведений семінар-тренінг зі школярами 9-10 класів Запорізького колегіуму № 98 Запорізької міської ради Запорізької області.

Старшокласники навчалися виявляти критичні стани

Фото 1

01

надавати екстрену домедичну допомогу

Фото 2

02

проводити серцево-легеневу реанімацію на рівні BLS

Фото 3

03

користуватися AED

Фото 4

04

проводити тимчасову зупинку зовнішньої кровотечі

Фото 5

05


Згідно наказу КУ «ТМО «ОЦЕМД та МК» ЗОР за №36/01.05 від 29.02.2016 силами навчально-тренувального відділу КУ «ТМО «ОЦЕМД та МК» ЗОР були проведені заняття з молодшими медичними працівниками та водіями виїзних бригад Е(Ш)МД на підстанціях КУ «Запорізька станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» ЗОР та КУ «Мелітопольська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» ЗОР. Заняття проводилися згідно розкладу та затвердженому графіку за програмою «Основи підтримки життя» (6 годин).

Фото 1

01

Мета проведених занять — поліпшити рівень практичних навиків надання екстреної медичної допомоги молодшими медичними працівниками та водіями виїзних бригад Е(Ш)МД.

Фото 2

02

Головні теми занять були: надання першої медичної допомоги постраждалим з травматичними пошкодженнями; надання першої медичної допомоги постраждалим з порушенням життєво важливих функцій організму та гострими отруєннями.

Фото 3

03


18 травня 2016 року, у рамках десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН за № 64/255 від 10.05.2010 р., адміністрацією запорізького представництва ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України» у співпраці з Запорізьким державним медичним університетом та навчально-тренувальним відділом КУ «ТМО «ОЦЕМД та МК» ЗОР, провів змагання немедичних працівників (водіїв транспортних засобів та інших учасників дорожнього руху) з надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

В змаганні приймали участь команди Е(Ш)МД, ГУ ДСНС України у Запорізькій області, ДАІ в Запорізькій області, водіїв АТП, патрульної поліції Запоріжжя та команда юних інспекторів дорожнього руху НПК №88.

Змагання проходили у 2 етапи: теоретичний (тестування)

Фото 101

Практичний етап (з надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод). Завдання «Раптова смерть» допомогла оцінити практичні навики проведення BLS з використанням AED.

Фото 2

 02

Завдання «Нестерпний біль», «Зовнішня кровотеча», «Без свідомості», «Десмургія», «Опіки» допомогли оцінити практичні навики надання домедичної допомоги постраждалим з травмою.

Фото 303

Після підведення підсумків змагань були визначені та нагородженні переможці (команда Е(Ш)МД – 1 місце, команда ГУ ДСНС України у Запорізькій області – 2 місце, команда ДАІ в Запорізькій області – 3 місце), а також нагородженні інші учасники змагань.

Фото 404


Навчання школярів серцево-легеневої реанімації по всьому світу схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я та проводиться за програмою «Kids save lives» (European resuscitation council, 2015 «Kids save lives – Training school children in cardiopulmonary resuscitation worldwide is now endorsed by the World Health Organization (WHO)».

З метою навчання та популяризації надання домедичної допомоги серед дітей старшого шкільного віку, 26-27 травня 2016 року, навчально-тренувальним відділом КУ «ТМО «ОЦЕМД та МК» ЗОР був проведений семінар-тренінг зі школярами 6 «А» класу Запорізького багатопрофільного ліцею №99. Школярі навчалися:

грамотно викликати «швидку»

Фото 1

 01

основам підтримки життя

Фото 202

ознайомилися з роботою AEDа

Фото 303

та закріпили практичні навики дружніми змаганнями

Фото 404

перемогла дружба та знання

Фото 505


У Харкові пройшов шостий Всеукраїнський чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги.

Участь у змаганнях взяла тридцять одна бригада екстреної медичної допомоги з усіх регіонів України, а також бригада з Литви.

У цьому році, крім звичних конкурсів, в програму турніру були включені наукова конференція на тему надання екстреної допомоги при невідкладних станах, різні майстер-класи компаній дистриб’юторів ліків та медичного обладнання.

Особливу увагу лікарів і фельдшерів швидкої допомоги привернув майстер-клас підрозділу особливого призначення «Сварог-2», який навчає діям бригад швидкої допомоги в умовах раптової терористичної атаки або артилерійського обстрілу, який був дійсно максимально наближений до реальності.

Фото 101

Фото 202

Фото 303

«Ми повинні, перш за все показати лікарям алгоритм дій, якщо вони виїхали на звичайний виїзд і потрапили в неприємності, — напад злочинців, атака терористів, артилерійський обстріл, — ми повинні навчити їх вижити»

Ігор Родіонов
командир підрозділу особливого призначення «Сварог-2»

Ще однією особливістю проведення змагань бригад швидкої допомоги в цьому році став конкурс для водіїв, що пройшов на Харківському автодромі, за умовами якого водій повинен був пройти складний маршрут, встановлений організаторами, за максимально короткий час.

Перше місце на чемпіонаті посіла команда з Тернополя, випередивши господарів чемпіонату харків’ян всього на півбала, а третє місце дісталося бригаді екстреної медичної допомоги з міста Суми. Однак, оскільки попередні два чемпіонати вже проходили в Тернополі та Харкові, наступний чемпіонат 2017 року, за рішенням журі буде проведено в Сумах.

Команда Запорізького обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф у складі лікаря Ільєнко О.І., фельдшерів Кузьменко О.О. та Варваринця П.І., водія Савоніна Д.О. впевнено виборола в чемпіонаті четверте місце, залишивши за собою досвідчені команди Львова, Івано-Франківська, Києва, Дніпропетровська.

Фото 404

Безліч конкурсів та завдань визначали майстерність та професіоналізм бригад екстреної медичної допомоги. «Куля», «Невдала поїздка», «Правдива історія», «Сюрприз», «Кіндер-сюрприз» — всі ці завдання були доволі складними ,але максимально наближеними до реальності: надання допомоги вночі, надання допомоги пацієнтам в неадекватному стані, робота з великою кількістю постраждалих.

Фото 505

Фото 606

Фото 707

Фото 808

Фото 909

Таблиця учасників
(клікнути для збільшення)10

Крім того, команда показала найвищий бал у конкурсі «Тест» та була нагороджена кубком та сертифікатом.

Фото 1011

В очікуванні професійного свята бажаємо нашій команді міцного здоров’я, нових досягнень та професійного розвитку.

Вы должны быть авторизованы, чтобы оставить комментарий.